[Пульс] в стані спокою

Зміцнюємо, бережемо
Відповісти
knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

[Пульс] в стані спокою

Повідомлення knedlyk » Сер липня 09, 2014 12:46 am

Народ, чи ви коли-небудь міряли свій пульс в стані спокою? В мене десь між 43-50 зараз. Читав, що то показує витривалість організму. Бо я прийшов до дохтурки, міряє тиск і пульс, 47 ударів показало, вона в шоці - брадикардія, треба щось робити. Почувши, що їжджу на ровері, заспокоїлася.
Я розумію, це все дурниця, всі організми і так індивідуальні і знання свого пульсу в стані спокою нічого не скаже. Читав на цю тему, що знання своїх границь може підштовхнути до правильних тренувань, ну типу визначити правильно зони тренувань (хто має пульсометри, той знає, що там таке є в налаштуваннях, лиш чи хтось задавався питанням, нащо воно?) Туто я надибав рекомендації, як то робити:
Рекомендується вимірювати пульс вранці, відразу після того як ви прокинулися, але ще не встали з ліжка. У цей час значення вашого пульсу буде мінімальним. Пульс нормальної людини можна вимірювати 15, 30 і 60 секунд, найточнішим буде вимір, який триває хвилину. Для того щоб більш точно дізнатися який пульс вважається нормальним для вас, проведіть дані вимірювання кілька днів поспіль, і якщо кожен раз буде приблизно однакову кількість скорочень, то це і є ваш нормальний пульс.
Є купа всяких онлайнових калькуляторів, які рахують HR zones, типу такого. Чи хтось взагалі тим заморочується? Хотілося б почути аргументовану відповідь, якщо це можливо...
Востаннє редагувалось Сер серпня 13, 2014 10:47 pm користувачем knedlyk, всього редагувалось 1 раз.
"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю" І. Драч

hvvi
Бувший
Контактна інформація:

Повідомлення hvvi » Сер липня 09, 2014 1:45 am

Мінімалка власного пульсу для тренувань нічого не каже. В мене досягав 35 під час сну, для прикладу. Границя мінімального - 30, якщо нижче - тоді вже є загроза зупинки серця і лише тоді ставиться стимулятор. Загалом це каже про розвиток серця і лівого шлуночка. Якщо маєте підозри до чогось - можете піти на узд і провірити чи внормі серце, чи нема шумів і так далі. Це буде найкорисніше і найліпше для заспокоєння.
Щодо визначення зон для тренувань - треба визначити максимальний пульс (тільки я прошу, не робіть це формулою 220-вік). І далі вже по відсотках можете визначити правильні тренувальні зони.
Політ фантазій невичерпний - вперед!!!

Рост
Новак
Контактна інформація:

Повідомлення Рост » Сер липня 09, 2014 1:46 am

В процесі тренувань контроль пульсу у нас був завжди. Це коли я ще серйозно спортом займався.
Були різні види тренувань, для розвитку різних видів виносливості. Тоді кожен наступний підхід/забіг розпочинався за певним значенням пульсу.

І обов'язкові щопіврічні перевірки в диспансері. З серцем не жартують.

Про такі речі краще з досвідченим тренером поговорити. Це, якщо велосипедом себе серйозно вантажити, а не просто легко кататись для задоволення.

Якщо є якісь сумніви, можна звернутися в кардіологічний центр, на Кульпарківській. Здати там аналізи крові, зробити кардіограму і ехо. Обійдеться гривень в 200-300, не більше. Дасть достатньо повну картину для висновків.

knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення knedlyk » Сер липня 09, 2014 2:34 am

А до речі, щодо максимального пульсу - скоріш за все треба буде поїздити на велотренажері на Кульпарківській, так? Чи є може якісь інші методи? Метод 220-вік це якась нумерологія, це я знаю.

JeD
Бувший
Контактна інформація:

Повідомлення JeD » Сер липня 09, 2014 11:00 am

Насправді, ні максимальний, ні мінімальний пульс, ні всякі там "зони" толком не покажуть нічого. Треба знати два пороги, перший - пульс при якому в організмі не виробляється молочна кислота, другий - пульс при якому концентрація молочної кислоти така, що це дозволяє організму її виводити і якщо збільшити навантаження ще трошки вона почне вже накопичуватися (а нам цього не треба). Пороги під впливом тренувань змінюються.

knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення knedlyk » Сер липня 09, 2014 11:05 am

+JeD А які методи визначення того всього? Бо то теорія, а на практиці як?

JeD
Бувший
Контактна інформація:

Повідомлення JeD » Сер липня 09, 2014 6:02 pm

На практиці обвішують людину газоаналізатором і ще купою датчиків і міряють, але то по суті лабораторні умови і де у нас такий тест пройти не знаю.
Є інші методи коли однакову дистанцію проїжджають кожен раз трошки швидше (і так 15-20 раз), або той самий відрізок часу їдуть поступово збільшуючи навантаження (наприклад, це дуже зручно робити з шосейною касетою) потім складають графік і дивляться на якому пульсі крива починає заломлюватися, але то метод не надто точний і досить умовний.
Ну і головна фішка тренувань це те що має бути гармонія між м*язами і серцем, бо можна мати шикарне серце, але м*язи не зможуть взяти весь його потенціал і навпаки.

NB
Дослідник
Контактна інформація:

Повідомлення NB » П'ят серпня 07, 2015 9:34 am

Общий вывод таков: пульсометр нужен тем, у кого маленькое сердце, чтобы длительно не тренироваться на пульсе выше 180, у кого сердце большое и достигнуть пульса 180 не получается даже в спринте, смысла в пульсометре нет.
За такі висновки автора статті (підозрюю що це якийсь студік-копірайтер) треба гнати ссяними шматами. Не дай боже комусь ще в це повірити.

Це перл з розряду - шолом потрібен лише для спортсменів, а якщо ви не спортсмен - кататись в шоломі сенсу немає.

knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення knedlyk » П'ят серпня 07, 2015 12:21 pm

NB писав:Це перл з розряду - шолом потрібен лише для спортсменів, а якщо ви не спортсмен - кататись в шоломі сенсу немає.
:twisted: вдалий приклад!

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість