Не комерційна заправка балонів газом.

Зайве/Потрібне
Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Не комерційна заправка балонів газом.

Повідомлення Lubko » Пон квітня 03, 2017 4:23 pm

Заправка газових (автомобільний пропан-бутан) туристичних (як різьбових 7/16-28UNEF так і цангових) бальончиків.
При потребі можлива заправка з виїздом "на дом" як то кажуть (в розумних межах) - за додаткову плату за доїзд, звісно (також в розумних межах, то вже якось домовимся, підозрюю що доїзд може дорожче вийти ніж сама заправка, ну але всяке буває).
Вартість заправки - символічна, за собівартістю самого газу.

Наповненість балона до максимально допустимого рівня не гарантую - все дуже залежить від температур як балонів (як донора так і акцептора), так навколишнього серидовища, кількості газу в балоні-донорі та інших факторів погоди на Марсі - часом може влитися на 60%, а часом і перелитися до 90% - в ідеальному випадку (якщо вага буде під руками) будем зважувати і таким чином старатися не перелити.
Загалом, балони не рекомендовано перезаправляти їх виробником, клапан має обмежений ресурс, тому за можливі негативні наслідки заправки жодної відповідальності не несу.
Дана діяльність ведеться виключно на волонтерських засадах, з міркувань сприяння екологічному туризму - щоб не вирубували-випалювали дерев/рослин/ґрунту, тому якщо колись десь комусь вгодити не вдасться - перепрошую наперід (були просто прецеденти що люди (не "клієнти", бо діяльність - не коменційна) мали претензії до волонтерів-заправників).
Діяльність також не ведеться з метою перешкодити чиємусь бізнесу, це просто ще одна альтернатива для бажаючих заправитися, сам не раз стикався з тим що от буквально ВЖЕ треба балон газу, а заправити чи навіть купити немає часу чи можливості - так що якщо ненароком комусь відіб'ю клієнта - не ображайтеся на мене дуже сильно.

Любко, 097 п'ятьп'ятьп'ять2нульнуль1, skype lubkorem
Востаннє редагувалось П'ят квітня 21, 2017 3:15 pm користувачем Lubko, всього редагувалось 1 раз.
вже далеко не смішний чорний гумор нових технологій

Globetrotter
Spielmacher
Контактна інформація:

Re: Не комерційна заправка балонів газом.

Повідомлення Globetrotter » Пон квітня 03, 2017 11:05 pm

Любко, май на увазі, що 220 - 240 грамові балони, навіть заправлені менше номіналу на 50г, через деякий час видувають дно. В мене так з двома сталося. А от великі 450 грамові успішно витримували перезаправку чуть чи не на 100 грамів. Хоча такого теж не рекомендую.
Ще одне, при формуванні ціни врахуй, що на заправці продають літрами, а в балон дуєш на грами. 1л приблизно 700грамів. І ще багато летить в атмосферу, коли від'єднуєш, щоб зважити і так по декілька разів, щоб заправити до повного.

Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Повідомлення Lubko » Вів квітня 04, 2017 10:44 am

Дякую за поради.
Дивно шо малі балони вишибає.
Я собі то всьо уявляю простіше: лию один раз, поки ллється. Якшо явно перелило (не булькає), що загалом малоймовірно - треба стравити чи випалити, бо небезпечно. Якшо недолило, що ймовірніше - так і буде, зато безпечніше. Хто сказав що треба строго 80% заповнювати? а як 70% то що станеться? легше нести буде! Всеодно газу треба брати із запасом, бо він дуже по різному горить в різних умовах + сам пальник по різному гріє (вітер видуває і т.п.) - тобто навіть якби який легкоходець хотів розрахувати собі об'єм газу строго на певну кількість сніданків/чайочків/вечерь - ніфіга то так не вдасться, тому я вважаю в такій аж точності немає потреби, і задля тої ж беспеки ліпше недолити ніж перелити. Тим більше зайве відкручування/накручування - це мінус до ресурсу клапана і різьби - воно там тоненьке все..

Балон було в мене й півлітровий напівпорожній дно видув (Льолик не дасть збрехати ))) - то також наперід не вгадаєш їхній запас міцності - вони всі спроектовані як одноразові, тому й попереджаю що відповідальності за наслідки не несу, хоча з свого боку постараюся зробити добре.

За ціну не парюся, бо то не є якісь значні гроші, і всеодно час і увага присвячені людям - вони неоціненні, і це мабуть є основною цінністю для чого я цю послугу пропоную - спілкування з людями. А якщо впертися і рахувати чисто меркантильно то звичайно можна брати і за потрачений час і "за услугі" і ше за ще яку прутню придумати - але то всьо не про мене, мені цікаво помогти людям з доброї волі, а газ - то таке, літра туди - літра сюди мені сильно не розходиться, тим більше на потік то ставити не збираюся, тому й вказав ціну символічно - щоби вже геть в мінусі не бути. А за +- гривню торгуватися не буду, то і так смішно - 5 грн скажімо за 450г балон чи 3 за 250 - якщо комусь і прийде в голову за таке торгуватися - то це виключно його "статеві", як то кажуть, проблеми.. А зважував я би лише з цікавості скільки влізло, "для статистики" так би мовити, ну і щоб людина чітко знала скільки є в балоні газу (хоча то й не сильно поможе в подальшій експлуатації з вищезгаданих причин) - але точно не для того щоб до копійки розрахувати вартість ))..

rvv
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення rvv » Вів квітня 04, 2017 11:40 am

рукаобличчя як то в тих інтернетах пишуть .....

Якщо ти не будеш дотримуватись простих правил то рано чи пізно якийсь з балонів рване. Якщо щось робиш то роби грамотно. Тут фізика важливіша за економіку.

алгоритм такий:

- якщо балон не пустий то стравлюєш газ, весь не потрібно, так щоб балон став холодним
- лиєш в балон газ поки вільно тече, бажано щоб шланг був прозорий і ти бачив бульбашки
- перекриваєш подачу газу і стравлюєш, балон при цьому стає холодним, можна далі лити
- доливаєш газ
- зважуєш, якщо недостатньо то доливаєш, і потім трошки стравлюєш. Якщо забагато то стравлюєш до норми
- ще раз зважуєш

вагу я тобі писав на фейсбук, напишу ще тут:

450 грамовий - вага заправленого 670 грам
230 грамовий - вага заправленого 360 грам
100 грамовий - вага заправленого 195 грам
Солдатами не народжуються, солдатами помирають ...

Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Повідомлення Lubko » Вів квітня 04, 2017 11:17 pm

Знаю про стравлювання заради охолодження.
Альтернативно - можна балончик в холодильник запхати.
То всьо для того щоби влити БІЛЬШЕ.
Але чим більше - тим небезпечніше.
При нагоді обов'язково зважу скільки влазить самотьоком з першого разу, без стравлювання.

Шланг в мене прозорий але бульбашок немає - а звідки їм взятися якшо газ виходить рідкий, з низу балона - донора?
Бульбашки можуть бути хіба якщо в шлангу різко падає тиск, тобто прохідне січення вихідної арматури з балона-донора менше від прохідного січення вузла стикування з балоном-акцептором. В такому випадку газ в шлангу сильно охолоджується (шланг зимний, нє) і закипає (звідси й бульбашки) - в результаті забирає навколишнє тепло поки рухається шлангом, а тоді, коли знову потрапляє у балон-акцептор - тиск росте і відповідно оте тепло нагромаджується - температура стає вищою від навколишнього серидовища, відповідно тиск насиченої пари газу росте і наближається до тиску у балоні-донорі (який, між іншим, навпаки охолоджується і тиск падає, бо газ витікає і випаровується, заповнюючи звільнений об'єм парою, правда набагато в меншій мірі), от і газ перестає перетікати - звідси недолив і потреба кілька разів стравлювати щоб долити.
Висновок - треба щоб грубо кажучи кран з боку балона-донора був грубим, щоби в шлангу спокійно собі текла рідка фракція, не закипаючи і не набираючи тепла, тоді більше влиється без стравлювань/охолоджувань. І ще - теплоізолювати сам балон якщо він геть пустий, бо на перших же мілілітрах влитого газу він сильно охолоджуватиметься і забиратиме тепло ззовні, що нам заважає переливати газ.

А на перелив - очевидно що треба масу контролювати, дякую за цифри!

rvv
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення rvv » Чет квітня 06, 2017 4:04 pm

Бульбашки це газ що виходить з балона приймача. Лиючи газ ти створюєш надлишковий тиск витісняючи рідиною газ. Коли тиск в балоні приймачі стає трошки більшим ніж в балоні давачі то газ автоматом шурує по шлангу вверх.

Стравлюється для того щоб пришвидшити процес перетікання, фізика - про різницю температур.

Перетіканням можна заповнити 100% об'єму, фізика - закон сполучених сосудів.

Расово правильний спосіб перевінки - зважування, фізика - маса від стану не залежить, все решта то єресь і вільнодумства, за таке тре спалювати :twisted:

Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Повідомлення Lubko » П'ят квітня 07, 2017 12:46 am

Чоловіче, в мене таке враження що Ти толкуєш про воду і повітря.. При атмосфкрному тиску при чому.. Типу "заливаю в бутиль воду а з бутля булькає повітря".
Оскільки поняття залежності парціального тиску насиченої пари від температури Ти називаєш єрессю - давай на цьому поставимо крапку, бо дискусія не конструктивна і очевидно зайшла в тупик.

Про зважування - згідний, за цифри - дякую, і наразі - шануймося..

rvv
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення rvv » Нед квітня 09, 2017 8:49 am

Дуже добре що ти знаєш деякі терміни і вмієш їх застосувати, я тобі пробую донести що не можна писати в тому стилі який ти використав. Для себе можеш все робити як завгодно, а якщо щось пишеш на загал - то пиши без дурниць, бо рано чи пізно тою інформацією хтось скористається.

Повернутись до “Продаємо/Купуємо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей