МТБ палки ALU vs CARBON

Дві руки і болгарка творять чудеса
Відповісти
hans
Новак
Контактна інформація:

МТБ палки ALU vs CARBON

Повідомлення hans » Нед вересня 28, 2014 6:50 pm

Власне питання в мене виникає тільки відносно керма - чи є зміст міняти люмінь на карбон, цікавить чи є якісь помітні відмінності при користуванні,
зменшення ваги компонента до уваги не беремо, бо для мене зайвих 40г фактор не суттєвий. Цікавить думка карбоюзерів :)
Такі ідеї не виникають так просто на рівному місці, десь роки два тому поміняв підсиділ на карбоновий, брав китайський такого типу
Зображення
враження самі позитивні - значно легший (170г), менша жорстість і відповідно суттєво більше комфорту (що головне). Спочатку були деякі сумніви відносно
міцності, але тест-драйв одним моїм знайомим(тушка 100+) по паршивих дорогах він пережив нормально, так що тепер за себе я спокійний :D
Ще один плюс це нормальний вигляд, на відміну від гарбаруківської продукції в кращих традиціях гаражного виробництва.
Кілька місяців тому прийшли ще одні карбопалочки - ріжки на кермо, тут причина заміни на карбон була тілки одна - не так сильно холодить руки, на відміну від металу.
З настанням холодів цей момент нагадував про себе постійно, товщина там була якраз нормальна і ставити гріпси/намотку мені не хотілось. Була проблема з пошуком
нормальної моделі - хотів звичайні циліндричні трубки 8см з нахилом досередини, а всі пропонують щось з ковбасно-ергономічним дизайном, або захмарною ціною, як для такої примітивної деталі.
Зрештою знайшов щось схоже на це
Зображення

ihorlv
Дослідник
Контактна інформація:

Повідомлення ihorlv » Вів травня 03, 2016 12:48 am

Я десь чув, що карбон гниє, як дерево. Типу органічний матеріал.

PlusOdyn
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення PlusOdyn » Чет травня 05, 2016 10:35 am

ihorlv писав:Я десь чув, що карбон гниє, як дерево. Типу органічний матеріал.
Більше інформації будьте ласкаві, бо не гуглиться. 8)
КАНТРІ СОСЕ!!!

ihorlv
Дослідник
Контактна інформація:

Повідомлення ihorlv » Чет травня 05, 2016 12:33 pm

Не знаю ... десь пролітало повз вухо ... може чиясь параноя...

Але я точно бачив по 1+1 репортаж, що кевларові шоломи, куплені для спец війск за часів Кучми, зіпсувалися на складах і не можуть бути надані атовцям. І ще памятаю як журналістка ткнула у дирку на шоломі пальцем і звідти кусок відпав.

Цікаво, кевлар і карбон то із однієї опери ?!

knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення knedlyk » Пон травня 09, 2016 5:33 pm

Я маю карбонову керівницю Hylix MTB 600 mm, спочатку трохи сумнівався в ній, не продавав алюмінієву, але за якийсь час сумнів зник, керівниця поводиться чудово. Алюмінієву продав. Шукав карбонову, щоб дрижання менше розвалювали мені зап'ястя на спусках. За три роки вживання не маю застережень. Ну і вага 115 грам...
"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю" І. Драч

knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення knedlyk » Пон травня 09, 2016 6:38 pm

Щодо кевлару:
Кевлар при нагріванні не плавиться. Він починає руйнуватися при температурах 430-480оС. Швидкість руйнування залежить від температури і тривалості температурного впливу. Ці параметри досить значні. Якщо температура 150 С, то за 500 годин міцність кевлара зменшиться лише на 10-15%. Проте він легко руйнується при тривалому впливі ультрафіолету, тому його не варто на довгий час піддавати дії прямих сонячних променів. Також кевлар втрачає свою міцність при намоканні.
Взято з вікіпедії.
ihorlv писав:Цікаво, кевлар і карбон то із однієї опери ?!
Абсолютно з різних опер, нема чого порівнювати.

ihorlv
Дослідник
Контактна інформація:

Повідомлення ihorlv » Вів травня 10, 2016 12:23 am

Дякую за усунення сумнівів :)

NB
Дослідник
Контактна інформація:

Повідомлення NB » Вів травня 10, 2016 11:46 am

ihorlv писав:Я десь чув, що карбон гниє, як дерево. Типу органічний матеріал.
Дурниці.

NB
Дослідник
Контактна інформація:

Повідомлення NB » Вів травня 10, 2016 11:49 am

Прийшов минулого тижня із аліекспресу китайський карборуль за смішні гроші. 720 мм, 138 грам. Краш-тест вже успішно пройдений :D
Єдине що не знаю як вирішити, гріпси із EVA не хочуть нормально триматися, прокручуються. Ставив на лак. Є може ідеї як це вирішити?

knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення knedlyk » Вів травня 10, 2016 8:29 pm

NB писав:Прийшов минулого тижня із аліекспресу китайський карборуль за смішні гроші. 720 мм, 138 грам. Краш-тест вже успішно пройдений :D
Гримнувся? Що за керівниця, дай посилання, плз!
NB писав:Єдине що не знаю як вирішити, гріпси із EVA не хочуть нормально триматися, прокручуються. Ставив на лак. Є може ідеї як це вирішити?
В мене вже три роки стоять такі гріпи, найдешевші, не прокручуються на карбоні, бо прикріплені:
Зображення

NB
Дослідник
Контактна інформація:

Повідомлення NB » Вів травня 10, 2016 9:47 pm

knedlyk писав: Гримнувся? Що за керівниця, дай посилання, плз!
Так, покинув кабіну через рівчак.

Стояли схожі гріпси у стоку на алюмінії, зняв одразу, бо руки натирали дуже. Піна/EVA набагато приємніше на дотик.

knedlyk
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення knedlyk » Вів травня 10, 2016 10:15 pm

Дякую за посилання. Постав на гумовий клей, будуть тримати.

hans
Новак
Контактна інформація:

Re: МТБ палки ALU vs CARBON

Повідомлення hans » Сер червня 08, 2016 7:25 pm

До речі кріплення на підсиділці (перший пост) не дуже надійне - трималось довго, але таки вломилось, мається на увазі люмінєва деталька, яка притискає сідло. Болти тримають по краях, а точка контакту з рамкою зміщена до середини, от і почало деформувати з часом. Після ремонту тепер рамку притискають дві детальки рівно на осях болтів, тримає залізно, бо тепер зроблено згідно логіки здорової людини :D

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість