Продовження непростої еволюції простої рами Kona

роверовий fashion week
Відповісти
Velo_nub
Новак
Контактна інформація:

Продовження непростої еволюції простої рами Kona

Повідомлення Velo_nub » Пон жовтня 06, 2014 9:16 pm

Всю передісторію цієї рами можете прочитати ось тут:
viewtopic.php?t=4983

Тексту трохи буде, для мене збирання велосипеда то щось нове, тому хочеться все детально описати :wink:

Почалось все з мого першого велосипеда(viewtopic.php?t=6467). Давніше якось катався просто так, а десь рік тому реально захопила їзда на велосипеді, почав їздити на більші відстані, виїжджати за межі Львова і щораз дужче хотіти розширити межу можливостей. Але якщо фізично це зробити можна просто постійно катаючи, то з велосипедом є проблема. Ашанчик перестав задовольняти мої потреби, хоч я його і старався берегти і доглядав його як міг.

Знайомий заядлий ВЕЛОсипедист вже давно знав що я хочу скласти собі ровер, але коштів на то не мав. І от, під кінець вересня він мені каже:"Є рама алюмінієва. Можеш взяти безкоштовно". Ну і як не взяти на шару?
Я звісно думав, що там не все гаразд з нею, тому коли побачив її в Actionbike трохи офігів - ніколи ще не бачив щоб відлетів кусок рами біля підсиділа :)

Зображення
Зображення

На фотографіях добре видно що саме відлетіло, також можна помітити що там вже варилось)
До речі, коли ніс раму з магазину додому тоже був в шоці - така легенька. Для мене, як для того хто фактично весь час катався лише на залізній рамі, така легкість реально здивувала. Поважив раму - на СРСР-ських вагах було близько 2250 гр, ну але там +-250 гр., так як вага неточна.
Ось загальний вигляд до і після миття:

Зображення
Зображення

На другій фотографії видно підсиділ - то типу додаток до рами. Правда при детальнішому огляді я виявив, що він "не дуже" рівний, тому ця деталь під заміну.

Після цього почались пошуки майстра, що зміг би зварити алюмінієву раму. Знайшов хорошого в районі привозкального, вулиця Затишна. В обід заніс. Вечором заїхав забрав. Загалом ціна 10 грн. за см(можливо можна було знайти і подешевше, але мені розходилось не стільки в ціні, скільки в якості зварки)+ я попросив його щоб було дійсно якісно, то він казав, що треба буде підчистити, підготувати. Загалом зійшлись на 170 грн - не мало, не дорого, так як рама сама нічого не вартувала.
Ну, сказати чи супер зроблено чи ні не берусь - я в тому ділі не знаток. Покищо лишив раму на місяць, щоб алюміній зістарівся і зміцнів, потім трохи підчухаю і подумаю, що далі робити.

Зображення
Зображення
Зображення

Ось так і продовжується еволюція рами, яка вже чимало повидала і ще чимало повидає, так як, якщо мені вдасться зібрати те що я хочу, то наступний сезон буде багатий на поїздки=)
Наразі все, ровер збираюсь зібрати на наступний сезон, помалу буду закуплятись деталями і викладати все в коментарях.
Якщо бажаєте щось спитати - гоу в коменти.

P.S. Якщо хтось має якісь старі деталі, нехай покоцані, головне працюючі, і має змогу віддати за "пляшку пива і пачку анчоусів" - буду радий. Цікавлять любі деталі, потрібно фактично все, а вже піде на ту раму чи ні - то вже буду дивитись. Так як сам студент, лише вступив в універ, то основний дохід - стипендія, якої і так небагато, і на власні потреби треба, а решту буду давати на ровер.
Востаннє редагувалось Суб жовтня 11, 2014 7:03 pm користувачем Velo_nub, всього редагувалось 1 раз.

_BuR_
Лось
Контактна інформація:

Повідомлення _BuR_ » Пон жовтня 06, 2014 10:45 pm

Знайомий хай би хоч слово сказав чи попередив, чи хоч про кільо фруктів попередив, як було десь написано.
Ну і внизу перемичку варто підварити.
Незалежний велокур'єр
Доставка в будь-який час, в будь-яку погоду.
телефон в профілі

Velo_nub
Новак
Контактна інформація:

Повідомлення Velo_nub » Вів жовтня 07, 2014 3:40 pm

_BuR_ писав:Ну і внизу перемичку варто підварити.
Хмм, її я не побачив. Я просто так дуже пильно не вдивлявся, бачив що там фарба здерта, але думав що там просто щось кріпилось і воно від того здерлось. Звісно тріщина не критична, але досадно.
Правда як мені розказував Микола, що Ви на ній 500000 км відкатали(то правда, чи бреше?:wink: ). Я стільки не накатаю, та й по ямах, якщо вже нема куди діватись, стараюсь акуратно їхати.

_BuR_
Лось
Контактна інформація:

Повідомлення _BuR_ » Вів жовтня 07, 2014 10:48 pm

Velo_nub писав:
_BuR_ писав:Ну і внизу перемичку варто підварити.
Правда як мені розказував Микола, що Ви на ній 500000 км відкатали(то правда, чи бреше?:wink: ). Я стільки не накатаю, та й по ямах, якщо вже нема куди діватись, стараюсь акуратно їхати.
Тільки 30тис за 13 рік, а вона у мене з 2007(щоправда тих років таких шалених накатів не було, але все таки)
Незалежний велокур'єр
Доставка в будь-який час, в будь-яку погоду.
телефон в профілі

Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Re: Продовження непростої еволюції простої рами Kona

Повідомлення Lubko » Сер жовтня 08, 2014 12:18 pm

Velo_nub писав:... підсиділ - то типу додаток до рами. Правда при детальнішому огляді я виявив, що він "не дуже" рівний ...
нуу, Бур - дядечко не з легоньких, воно й не дивно що він (підсиділ) загнувся. і саме через кривий підсиділ рама трісла. вони там мають працювати в парі (рама + підсиділ), а тут підсиділ подався і все навантаження пішло на раму.

якщо вже така спека (робим з гную цукерку) - то може підсиділ нагріти-вирівняти і він ще побігає?
вже далеко не смішний чорний гумор нових технологій

PlusOdyn
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення PlusOdyn » Сер жовтня 08, 2014 2:56 pm

Доречі, як вирівняти підсиділ, а то у мене 2 штуки валяються, все з нимиок, тіко зігнуті))
КАНТРІ СОСЕ!!!

Velo_nub
Новак
Контактна інформація:

Re: Продовження непростої еволюції простої рами Kona

Повідомлення Velo_nub » Сер жовтня 08, 2014 6:02 pm

Lubko писав:якщо вже така спека (робим з гную цукерку) - то може підсиділ нагріти-вирівняти і він ще побігає?
впринципі ідея непогана, але я все одно трішки сумніваюсь. Мені, щоб нога повністю вирівнялась при їзді, треба висунути підсиділ десь в районі 20 см(фактично так само як і їздили на ньому до цього), тобто втопленим в раму будуть лише 10-12 см, і навіть якщо він буде рівним виникають певні сумніви. Просто нагрузка все одно буде, а вона там вже другий раз варена і чи витримає...

Velo_nub
Новак
Контактна інформація:

Повідомлення Velo_nub » Суб жовтня 11, 2014 7:41 pm

За порадою Бура, подзвонив до майстра по зварюванню, щоб залатати тріщину на перемичці. Вже на місці, ще раз детально обстеживши раму, знайшли маленьку тріщину, паралельно першій. Знявши фарбу на тому місці її зразу стало замітно. То ж я попросив одразу з обох сторін заварити. Ціна - 50 грн.
Зображення
Зображення

P.S. Тепер стало питання чим закрити ці некрасиві шви. Спочатку звісно ж приходить на думку перефарбувати. Але після коротких роздумів зрозумів, що мені це не по коштах. Дальше - фарбувати з балончика. Вроді і не дорого, але щоб вийти на рівень з порошковою фарбою треба напевно з 10 слоїв нанести + вона все одно буде нестійка, десь шарпнув - вже здерлась. Тому було вибрано найколхозніше/дієвіше/дешевше/практичніше рішення - закрити ці ділянки червоною ізолентою. На Епіцентрі купив останню червону, прирівнявши колір, з кольором рами - практично ідентичні.

Знаю, що то реально колхозно, ніхто так не робить, але рішення іншого не бачу - їздити з такими швами від зварки неохота, так що краще хоч щось, аніж нічого.

P.P.S. Зато ровер точно буде виділятись, напевно нівкого не буде стільки ізоленти на рамі :wink:

PlusOdyn
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення PlusOdyn » Нед жовтня 12, 2014 12:18 pm

Velo_nub писав: P.P.S. Зато ровер точно буде виділятись, напевно нівкого не буде стільки ізоленти на рамі :wink:
Пфф!.. У мене завше на ровері з пів-мотка, для міцності. :lol:
КАНТРІ СОСЕ!!!

Velo_nub
Новак
Контактна інформація:

Повідомлення Velo_nub » Суб квітня 25, 2015 9:48 am

Отже, велосипед зібраний, готовий до бою.
Коротко, про основні компоненти:
Рама Konna
Руль DeLuxe commencal
Винос UNO
Колесо переднє Jalko DM21, втулка X17
Колесо заднє Ned Disk France, втулка Specialized, касета Shimano HG
Вилка Suntour XCR
Задні гальма Tectro Draco2
Передні гальма Hayes nine
Передній перекидач Shimano Deore LX
Задній перекидач Sram X4
Права манетка Sram X4
Ліва манетка Sram X4
Покришки Vee Rubber
Підсиділ Truvativ XR
Каретка Chin Haur

Систем зараз стоїть запасна, шукається середня зірка на іншу. Ланцюг тоже скоро під заміну, але ще трохи відїздить.

Загалом, покищо сказати більше нічого, завтра буде пробний заїзд, можливо буде більше фоток.

P.S. Знаю, що то все таки гамно вел, хоч по численних коментарях ізолентою не мотав, зафарбував балончиком=) По велосипеду є дрібні нюанси, які для мене особисто не дуже важливі, оскільки після ашанчика в мене прозріння - гальма нарешті ГАЛЬМУЮТЬ :D

Зображення

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей