Давайте читати!

чи її відсутність
Аватар користувача
Hulihanka
Мандрівник
Повідомлень: 1344
З нами з: Вів березня 11, 2008 3:29 pm
Контактна інформація:

Давайте читати!

Повідомлення Hulihanka » Чет травня 28, 2009 12:33 pm

Моя рецензія на останнє прочитане
Том Стоппард "Розенкранц і Гільдестерн мертві":

Театр абсурду, або Том Стоппард валяє дурака

Том Стоппард ,"позичивши" героїв Шекспіра, Уальда, запхавши до головних ролей своїх п"єс Леніна; і Джойса, просто виганяється. Сучліт надто серйозний, шоб забивати його "умностями" Шопенгауера чи фантазіями Ніцше. Нікому не потрібні; захмарн; філософські парадигми, вічні пошуки сенсу життя через аскетизм і самомордування- в епоху існування пошукового віконечка гугл всі питання можна адресувати одразу йому.
Том Стоппард в курсі, шо все наше життя - абсурд, непорозуміння, випадковість. Він просто бере і пересипає серйозні моральні питання половою абсурдності. Він придумав свого гамлета, переписав, як Подерев"янський, чорнову версію, витягнув на світ другорядних героїв. Його погляд- це погляд з-за куліс. Це не та блискуча сцена, яку бачать ті, хто сидить в перших рядах. Це реверс, чорнуха. Це те, шо є насправді, без декорацій і гриму.
Це смішним про серйозне.
Спочатку ми самолюбувалися, вихвалючи людину як вінець природи, створювали досконалі мармурові тіла, намагалися всюди залишити свій відбиток. Потім почали помічати в цій ідеальності маленькі хробачки, які свідчили про те, що ми; все ж тлінні ;Недолугості почали вилазити все більшими масштабами, в міру того, як розвивався науково-технічний прогрес. Чим вищої ми про себе, як рід, думки, тиж нижче опускаємося в класовій лінійці ссавців. Спочатку ми зрозуміли, що середньостатистична людина рівняється інтелектом з середньостатистичним дельфіном, а потім здивувалися, коли відкрили, що на 99,8% наш і поросячий набір хромосом співпадає. Це не завадило новому виду-Homo egoistikus- уявити себе необмеженими розпорядниками всього живого на цій планеті, а також дофантазувати, шо це живе має служити для задоволення наших же ж потреб.
А в цьому, новому тисячолітті, не залишається нічого кращого, як посміятися. Як постібатися голосно над собою, над абсурдністю сценарію, який самі ж складаєм і розігруєм, як по нотах, кожного дня, кожної хвилини, вважаючи це тим найважливішим, чому варто присвятити всього себе від першої хвилини ранку до останньої секунди перед засинанням- для того, шоб, прокинувшись наступного дня, знову почати грати в тій же ж поганій п"єсі.


1966 року Стоппард пише п'єсу «Розенкранц і Гільденстерн мертві» . Це був перероблений варіант одноактної п'єси, написаної ним у Берліні 1964 року під назвою «Розенкранц і Гільдерстерн знайомляться з Королем Лір» Саме ця п'єса швидко приносить йому світову славу – після прем'єри у Театрі Вік (Vic Theatre). Протягом наступних десяти років, крім власних драматургічних творів, Стоппард активно займається перекладами п'єс "Мрожек Славомір (ще не написана)" >. В цей час Стоппард підпадає під вплив польських та чеських абсурдистів, намагаючись застосовувати методи вдосконалення акторської гри за допомогою науки. У літературознавстві з'являється термін «стоппардійський» ("Stoppardian") по відношенні до творів, в яких автор використовує дотепні фрази для створення комедійності, одночасно порушуючи глибокі філософські питання.

luuda
Бувший
Повідомлень: 730
З нами з: Сер травня 23, 2007 10:42 am
Контактна інформація:

Повідомлення luuda » Чет травня 28, 2009 2:59 pm

Черговий раз перечитую Ремарка.
Класика є класика :!:
Рекоменду, дає поле до роздумів про вічне та буденне.

-----------------

Із сучасного найбільше вразила : Люко Дашвар "Село не люди".
Прочилала взимку. Читала, ще "Молоко з кров"ю", але мені менш сподобалося.

Аватар користувача
Strange_R
Сеньйор
Повідомлень: 244
З нами з: Пон квітня 23, 2007 4:48 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Strange_R » Чет травня 28, 2009 4:26 pm

"Розенкранц і Гільдестерн мертві"
екранізовано. Досить давно. Варто переглянути хоча б заради Гері Олдмена і Тима Рота в головних ролях.

вибачейте за сінемаграфічнмй оффтоп :oops:
to be a wise and old you should first be young and stupid

Аватар користувача
Hulihanka
Мандрівник
Повідомлень: 1344
З нами з: Вів березня 11, 2008 3:29 pm
Контактна інформація:

Спочатку треба жити ,а потім філософствувати

Повідомлення Hulihanka » П'ят червня 12, 2009 1:13 am

Юстейн Гордер "Vita brevis" Лист Флорії Емілії до Августина Аврелія.
Діючі особи:

Для людей, які хоч трохи, краєм вуха чули ім"я Августин Блаженний- воно має асоціюватися з одним із отців церкви, теологом, філософом, який популяризував християнстов як релігію і спосіб життя.

Флорія Емілія- імовірно одне із найбільших захоплень Августина у звичайному-до-фанатично-релігійному його житті, кохана, матір його єдиного сина, уособлення того гріховного, що зв"язує чоловіка, спокусою, яку треба перемогти для того, щоб жити достойним життям.

гарна казочка в стилі жіночих романів
думаю, до реального Августина Блаженного має мало відношення, але, якшо відкинути усі реальні факти і покопирсатися в авторських вигадках, отримаєм непогану любовну зав"зку.
жіночий погляд на загальонолюдські проблеми
сюжет до банальності простий: вона його любила, а він погордував нею після 12 років спільного життя заради "спасіння власної душі".
Ну, скажімо так, мотив спасіння власної душі прийшов згодом як дуже гарне виправдання власній безпорадності у такому тривіально постійному виборі між кар"єрою, славою, визнанням, багатсвом і щастям "банально" сімейним- тим справжнім, коли живуть душа в душу.
пристрасті розгорілися через те, що матір Августина хотіла для свого сина достойну дружину з пристойним посагом, тому не могла змиритися, що жив він з простолюдинкою, на віру. Намагаючись здихатися набридлої дівчини, добренька свекруха "сплавила" її куда подалі- шоб не заважала її рідному синочку будувати запаморочливу кар"єру, підсилену посагом майбутньої нареченої, яку вже сама заздалегідь і підшукала. От тіки біда!- наречена вийявилася замалою для укладання шлюбу навіть на ті часи, тож Августину довелося чекати ще зо 2 роки, за які його люба матінка встигла віддати богову душу, чим звільнила його власну совість від усіляких сумнівів- він знову "зірвався" і повернувсяв обійми Флорії. Але він так довго вбивав собі в голову, що тілесне кохання недостойне людини, яка претендує на спасіння душі, шо чуть не вбив свою ж кохану за те, що має над ним таку владу...
Намагаючись остаточно викорінити в собі усе гріховне: смак до життя, насолоду від світу, від їжі, запахів,звуків, від тепла, ніжності, любов, щирих сліз, звичайних людських слабкостей, вдався до радикального методу, ставши єпископом, який назавжди увійшов в історію релігії, як найпалкіший аскет, поборник усіх можливих людських гріховностей, той розкручений бренд, канонізований церквою, який пропагує відмову від усього чуттєвого і земного в обмін на самобичування в очікуванні життя вічного.

Він все життя боровся з Нею. Він став відомим і шанованим, лише коли відрікся від неї і їм"я стриманості і віри. Так, можливо, якби він цого не зробив(з дурощів, з розпачу, з безвиході), так і залишився б просто щасливою людиною. А щасливі, як правило, не дуже тягнуться до самовдосконалення.
Він казав, що це життя- ніщо, а справжнє чекає нас там, далі.
Вона довела, що живемо тільки тут і зараз, цією однією миттю, цим єдиним подихом, наступного може вже і не бути. Людина має право сподіватися, що Далі ще щось існує, але це не означає гордувати цим життям.
"Життя коротке, а я так мало знаю!
Уяви собі, шо над нами немає жлдного неба, уяви собі, шо ми створені для цього одного, єдиного життя!"
це означає: прожити його так, щоб вдруге не захотілося:)
Vita brevis!

Аватар користувача
Globetrotter
Spielmacher
Повідомлень: 3596
З нами з: Пон лютого 26, 2007 6:18 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Globetrotter » П'ят червня 12, 2009 8:22 am

а так, часом, хочеться в монастир ...

Аватар користувача
usama
Мандрівник
Повідомлень: 1114
З нами з: Вів лютого 27, 2007 12:18 am
Контактна інформація:

Повідомлення usama » П'ят червня 12, 2009 12:10 pm

теж читав віта бревіс, на минулих вихідних
може то крамольно так говорити, але висновок один - августин - невпевнений у власній маскулінності чоловік (може, навіть латентний гомосексуаліст)!
інакше не було чого від флорії тікати заради чогось ефемерного

а взагалі невідомо, які в тих негрів звичаї і яка поведінка є нормальною )

Аватар користувача
Lubko
вар'ят
Повідомлень: 2912
З нами з: Пон березня 26, 2007 12:59 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Lubko » П'ят червня 12, 2009 12:27 pm

з Мартиних слів про "Vita brevis" роблю висновок:
спаплюжене ім'я святого Августина :evil:
бо до чогось справді духовного все вищеописане не має жодного стосунку, самий егоїзм (правда, Марто? ;))
І ніколи в світі тілесне кохання в шлюбі не було чимось гріховним і т. д. це - просто гра на людському невігластві.
І спасіння - це Любов (не буду уточнювати, яка), а не відрікання від всіх благ і спокус.

сорі що так категорично. нюанси є різні, але така загальна думка. :evil:
вже далеко не смішний чорний гумор нових технологій

Аватар користувача
E-one
Вар’ят
Повідомлень: 2108
З нами з: П'ят серпня 01, 2008 3:42 pm
Контактна інформація:

Повідомлення E-one » П'ят червня 12, 2009 2:59 pm

usama писав: може то крамольно так говорити, але висновок один - августин - невпевнений у власній маскулінності чоловік (може, навіть латентний гомосексуаліст)!
інакше не було чого від флорії тікати заради чогось ефемерного
ото загнув. половина слів мені невідома. можна якось перефразувати на більш людську мову?
Поки життя вам не подобається, воно проходить.

Аватар користувача
Оріслав
Старшина
Повідомлень: 197
З нами з: Суб травня 24, 2008 3:10 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Оріслав » П'ят червня 12, 2009 10:02 pm

Якби всі брали приклад з Августина Блаженного та йому подібним, то людство вже б вимерло (слава Богу не всі такі блаженні). Якби він уважно читав біблію, де сказано людям плодитися і множитися, то не страждав би через свої почуття до коханої. Чи хтось знає якийсь безгріховний спосіб розмноження? Якщо так, то прошу висловлюватися, буде цікаво почитати :) .

Важко судити не читавши твору і не знаючи фактів з життя блаженного, але, на мою думку, він просто розтоптав кохання заради кар'єри, слави і ефемерного потойбічного життя з його обіцянками вічного блаженства або через страх (залякування церквою) потрапити в пекло через жінку. Ну що ж, переважній більшості з нас це чекає :twisted: .

Аватар користувача
Hulihanka
Мандрівник
Повідомлень: 1344
З нами з: Вів березня 11, 2008 3:29 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Hulihanka » П'ят червня 12, 2009 10:18 pm

но-но, августин був одним із найосвідченіших людей свого часу, його політичні, економічні і філософські трактати досі можна цитувати. Однак в деяких питаннях ця людина дійсно "заганялася". Бачте, якось так повелося, шо, щоб стати відомим, треба або бути категорично ПРОти чогось
або бути віталіком :roll: ...

пс. сподіваюся, з реальною особою цей літературний персонаж мав мало спільного, хоч августин дійсно мав сина і кохану...
не забувайте про авторські фантазії :wink:

Аватар користувача
jack
Бувший
Повідомлень: 707
З нами з: Пон травня 26, 2008 3:13 pm
Контактна інформація:

Повідомлення jack » Чет серпня 13, 2009 1:51 pm

Електронна версія книги "У диких умовах" Джона Кракауера (Jon Krakauer - Into the Wild) http://shandi.narod.ru/liter/Into_the_wild.htm по мотивам якої Шонн Пенн зняв чудовий фільм http://cinemotions.blogspot.com/2009/03 ... -2007.html

Зображення
туризм - це їда в горах, а все решту - підходи:)

Аватар користувача
Strange_R
Сеньйор
Повідомлень: 244
З нами з: Пон квітня 23, 2007 4:48 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Strange_R » Чет серпня 13, 2009 10:33 pm

Джек, я шальоно вдячний :!:
to be a wise and old you should first be young and stupid

Аватар користувача
Hulihanka
Мандрівник
Повідомлень: 1344
З нами з: Вів березня 11, 2008 3:29 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Hulihanka » Суб серпня 22, 2009 8:54 am

Спочатку подивилася, потім прочитала книжку...
"99 франків" Фредеріка Бегбедера- легке, стьобне, одноразове, але дуже прикольне чтиво
(це те, про шо ми сперечалися в кумпелі з Любком :roll: )

Аватар користувача
Globetrotter
Spielmacher
Повідомлень: 3596
З нами з: Пон лютого 26, 2007 6:18 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Globetrotter » Суб серпня 22, 2009 9:51 am

Hulihanka писав:"99 франків" Фредеріка Бегбедера-
хочеш, можу помінятися на Муракамі

Аватар користувача
Hulihanka
Мандрівник
Повідомлень: 1344
З нами з: Вів березня 11, 2008 3:29 pm
Контактна інформація:

Повідомлення Hulihanka » Суб серпня 22, 2009 9:55 am

якшо шось справді цікаве, бо він для мене трохи засонний)

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість