Як користуватись компасом Busola Ranger? :)

Спортивне, туристичне, крім роверового заліза
Yelik
Новак
Контактна інформація:

Як користуватись компасом Busola Ranger? :)

Повідомлення Yelik » Нед серпня 12, 2012 1:16 pm

Компасом я знаю як користуватись :) , цікавлять ці всі "навороти", що вони означають і як їх викоритовувати. Гугл нічого не дав..

http://www.agito.pl/busola-ranger-4174-498640.html

PlusOdyn
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення PlusOdyn » Нед серпня 12, 2012 2:02 pm

Він підходить для вояків, і то гіпса зараз його наче заміняє.
Азимут чьотко можна взяти, артилеристи цінують, тобто цінували, до гіпси. І міряти відстані на мапах певного масштабу. І наче дурнестійкий.
Для застосування туристичного нещадно безглуздий.
А і ще голитися можна, чи там макіяж підправляти/використовувати в якості геліографа. Хоча, люстерко тут відсутнє, а це не фан.

Краще взяти Silva і буде щастя. Бо там багато моделей для спортивного оріентування, які компактні та швидко стабілізуються. Взагалі, Сільа певне найкраще що є, але багато онанізують на всіляке непотрібне фуфло, яке всього лиш розрекламоване для країн третього світу. Лише хз чому дорого так у нас.
http://silva.se/ :cry:

Yelik
Новак
Контактна інформація:

Повідомлення Yelik » Нед серпня 12, 2012 10:04 pm

PlusOdyn
Справа в тому, що я його вже взяв за рекомендацією продавця в Штурмі("бо пластуни беруть ніби не жаліються"прим. на сам компас). Ну раз має ще там якісь можливості хотілось би знати як ними користуватись.

PlusOdyn
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення PlusOdyn » Нед серпня 12, 2012 10:46 pm

Yelik писав:PlusOdyn
Справа в тому, що я його вже взяв за рекомендацією продавця в Штурмі("бо пластуни беруть ніби не жаліються"прим. на сам компас). Ну раз має ще там якісь можливості хотілось би знати як ними користуватись.

О, то Ви зробили одразу 2 серйозні помилки:
1 - слухали рекомендацію штурмівця. Якби у нас ще десь був Гелікон (якості мені вистачає за ті гроші - витратний матеріал загалом. також магнум і хаікс) - я б туди не заходив. Ну і деякі девайси в руках покрутити.
2 - Вас не насторожило що цим девайсом користуються пластуни і задоволені - мало хто із них справді шарить в спорядженні і вміє правильно використовувати.

Раджу Вам його комусь подарувати.
Нижче російською інструкція.
http://forum.guns.ru/forum/21/127.html

Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Повідомлення Lubko » Вів серпня 14, 2012 3:40 pm

PlusOdyn писав:... нещадно безглуздий.

нєє, старий, Ти таки майстер слова :wink:
а я так довго мордувався з отим "безсмислєнний і беспащядний"

щодо пластівців також згідний - більшість з них заангажована нещадно безглуздими стереотипами щодо споряги.

вертаючись до компасів - moscompass ніби непогані.
вже далеко не смішний чорний гумор нових технологій

Yelik
Новак
Контактна інформація:

Повідомлення Yelik » Нед вересня 02, 2012 9:55 pm

Вважаєте, що він може бути не точним?

PlusOdyn
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення PlusOdyn » Нед вересня 02, 2012 9:59 pm

Yelik писав:Вважаєте, що він може бути не точним?

Ви вважаєте що будете його застосовувати для таких цілей, при яких його похибка буде критичною?

Yelik
Новак
Контактна інформація:

Повідомлення Yelik » Пон вересня 03, 2012 12:50 am

Я зробив висновок з вищенаведених порад :)

Суто як компас, він ніби добре показує, принаймі частково йшли по ньому і не заблудились :D А іншого застосування я йому не бачу, вірніше так і не отримав чіткої відповіді як користуватись.

PlusOdyn
Сеньйор
Контактна інформація:

Повідомлення PlusOdyn » Пон вересня 03, 2012 3:19 am

Yelik писав:

Я зробив висновок з вищенаведених порад :)

Суто як компас, він ніби добре показує, принаймі частково йшли по ньому і не заблудились :D А іншого застосування я йому не бачу, вірніше так і не отримав чіткої відповіді як користуватись.

Нещадно безглуздий (безжально безглуздий?) для туризму, тому що важкий і згрубша непрактичний. Для більшості туристів, які мандрують зокрема Карпатами, достатньо компаса який показує північ-південь. Це як правило капсули на карабінчику - які, легкі, не займають багато місця, об які важко травмуватися при падінні. Різні там азимути для туризму треба для мандрування в складних умовах - в основному рівнина із малою кількістю оріентирів - тайга, або пустеля, коли щоб не згубитися ти маєш собі чітко визначати оріентир і до нього не звертаючи йти. Ще один варіант (принаймні я так робив) - це в горах, коли їх всіх багато довкола, ти тут вперше, тоді триангуляція, але знову ж таки чудово справляєшся капсулою рідинного компаса, треба лише трохи руку/око набити. Цей же компас який Ви придбали є важким, неергономічним - при падінні на нього можна гарно пошкодити себе (воякам то не страшно, їх взагалі завалити можуть), його треба відкривати, що жере часом дорогоцінні секунди (не про змагання, електрина часом буває). Ще одне застосування - є така розвага в пластунів, називається "Лисячий біг". Інколи його помилково називають спортивним оріентуванням, але це трохи різні речі, бо в СО без карти ти нічого не зробиш, але без компаса обійтися накрайняк можна, а от ЛБ дозволяє виключно по записаних відстанях і азимутах пройти всю трасу, карта тут, як показує досвід може лише зашкодити, але компас маст хев.

Чому подарувати - для дитини віком від 1-го класу і вище це чудовий артефакт, від якого віє пригодами і романтикою (чи то романтикою пригод, хз). Тим більше він не просто капсула, а достатньо таки складний механізм, рухається щось. Коли мені було 10-11, віддали ДДРівський рідинний компас який був для водолазів, із розбитим корпусом, я його відрихтував, але потім залишилася лише капсула і бігав лісами із нею далеко не один рік, навіть десь там колись там перемагав, а радості то скільки було. :lol: Або ейрсофтеру якому подаруйте - правда вони чітять гіпсою, але це вже таке. А ще краще фанатам військово-патріотичних ігор - вони оріентуванням не займаються, але мати щось важке в кишені, за що баклажани не домахаються - це в правилах хорошого тону.

Як застосовувати - я надав Вам посилання на російськомовний ресурс, там розписано, копіпастити сюди навіть із перекладом не бачу сенсу. Також можна його використовувати як полегшений варіант метального молота, або окреслювати довкола себе над головою магічний круг від духів місцевих.

Повернутись до “Спорядження”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість