Вибираю газовий пальник

Спортивне, туристичне, крім роверового заліза
Globetrotter
Spielmacher
Контактна інформація:

Вибираю газовий пальник

Повідомлення Globetrotter » Сер липня 04, 2007 5:36 pm

Настала пора економити дрова, тому потрібно придбати газовий пальник. А може мультипаливний, щоб не залежати від балонів. Не знаю в який бік дивитися. Всіляких так багато, що очі розбігаються. Щоб врятувати мене від косоокості, підкажіть куди дивитися.
Востаннє редагувалось Сер липня 11, 2007 4:15 pm користувачем Globetrotter, всього редагувалось 1 раз.

Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Повідомлення Lubko » Чет липня 05, 2007 4:55 pm

Шо Вам сказати? геть поганих пальників на ринку спорядження ніби немає... в кожного типу свої переваги (не буду перелічувати, бо про то вже багато написано)...

Але таке питання: нашо воно Вам? В більшості випадків пальник є незамінний в зимових походах (і то хлопаки умудряються з-під снігу видобути якісь патики і ними кочегарити!). А літом пальник береться тоді, коли влом спускатися в ліс (якщо на високогір'ї), або дуже мокра погода (хоча і мокрі патики можна розпалити, але влом!), або нема часу з патиками цяцькатися, влом час гаяти (як от на змаганнях). Отже, як бачимо, всюди фігурує слово "ВЛОМ", тобто тут я підкреслюю деякий "матрацний" відтінок паління газу (чи чогось там ще) замість патиків. Зрештою, ватра з патиків - це ж "рамантіка", а пальник - це елемент цивілізації, від якої так тікаємо в гори :).... От ми з колєґами кілька років поспіль лазили в гори без пальника - і нічо, не було жодного випадку, шоб не годні були патиків розпалити... то тепер так розледачилися... хоча сокира і далі займає своє почесне місце у броцаку :) ..так що виграшу у вазі - ніякого :D
Отже, пальник - не така вже й дешева цяцька, як надумаєте зимою в гори лізти - надіємся, полізем разом ;), а покищо - нашо воно Вам? В крайньому випадку, як вже так треба - можна позичити (в мене, Льолика)...
вже далеко не смішний чорний гумор нових технологій

Globetrotter
Spielmacher
Контактна інформація:

Повідомлення Globetrotter » Чет липня 05, 2007 10:23 pm

Тема піднята для підвищення рівня загально-туристичного розвитку як мого, так і всієї спільноти. Тому всі думки цікаві і повчальні.
А про можливість позичити при потребі - дуже вдячний і буду мати на увазі. 8)

energyonbike
weekend warrior
Контактна інформація:

Re: Вибараю газовий пальник

Повідомлення energyonbike » П'ят липня 06, 2007 12:39 am

Globetrotter писав:Настала пора економити дрова, тому потрібно придбати газовий пальник. А може мультипаливний, щоб не залежати від балонів. Не знаю в який бік дивитися. Всіляких так багато, що очі розбігаються. Щоб врятувати мене від косоокості, підкажіть куди дивитися.

У Тараса є пальник і балон наскільки я знаю - червоний такий на 5 літрів здається. 8) Навіщо ше один? Цей навіть можна використовувати як баласт для підготовки до наступних перегонів :lol:

В мене літровий польський за 135 грн куплений і пальник за 45 - 10 годин горіння а то і більше. Цілком вистачало (влітку) а от на зиму я так підозрюю, шо треба чимось легеньким запастися або позичити :idea: як Любко казав. :)

Diak
We own the road
Контактна інформація:

Повідомлення Diak » Чет липня 12, 2007 1:14 pm

троха тут

але то більше реклама
Shit happens...але гроші потрібно вкладати у враження...

Globetrotter
Spielmacher
Контактна інформація:

Повідомлення Globetrotter » Суб листопада 17, 2007 10:06 am

Lubko писав: В крайньому випадку, як вже так треба - можна позичити (в мене, Льолика)...

Якщо можна позичити (відчуваю, що насувається така потреба), то що би це було: на газ, на різні види палива? Може потрібно балон заправити?

stonevil
Старшина
Контактна інформація:

Повідомлення stonevil » Нед листопада 18, 2007 4:38 am

придбав собі цього року для пішака по Чорногорах Primus Gravity EF.
брав в команчеро. у мене там знижка та й на горганах не було.
задоволений ним як слон.
дуже рекомендую.
проста і надійна конструкція. займає мало місця. ставиться за кілька секунд.
працював без проблем навіть при сильному вітрі та дощі.
чому власне брав лише під газ?
вони легші, надійніші.
у мене дещо негативний досвід від мильтипаливного пальника Primus Gravity VF з минулорічного походу по Кавказу. на газі вона працювала дуже добре а от на бензині... плюс це й запах...

7 днів. 4 людей (дві дівчини та 2 хлопця, вперше витягнули своїх дівчат в похід з ночівками). готували зранку і увечері їжу, плюс готували триччі на день на всіх чай. пішов лише один великий балон (захопили ми 2, коштували по 52 гривні, сам пальник - 512 гривень).
як зауваження - необхідно використовувати спеціалізований посуд. ну але так з будь-якими пальниками.
посуд також придбав в команчеро. набір каструль та мисок tatonka. чайник окремо нема змісту, як на мою думку, купляти.
після багаття, дівчата просто балділи від зручності готувати їжу. та й посуд увесь разом важив менше за котел.
на 40 відсотків потужності пальника, каструля на 3 літри води закипала (з водою звичайно :) хв через 7-10 максимум.
недолік тико один: п'єзопідпалювач, що іде в комплекті можна одразу знімати - він якийсь не надто ефективний.

висновок: дуже вдала модель. рекомендую.
це вже 5 пальник, який я мав можливість добре протестувати в похідних умовах. цей однозначно найкращий.

Globetrotter
Spielmacher
Контактна інформація:

Повідомлення Globetrotter » Нед листопада 18, 2007 12:34 pm

stonevil писав:... це вже 5 пальник, який я мав можливість добре протестувати в похідних умовах. цей однозначно найкращий.

Тут прошу детальніше. Які були попередні 4, і в чому їхні недоліки.

І чому купував Primus Gravity EF за 512 грн., коли на Горганах (на сайті) його ціна 438 :?

stonevil
Старшина
Контактна інформація:

Повідомлення stonevil » Нед листопада 18, 2007 6:35 pm

Globetrotter писав:
stonevil писав:... це вже 5 пальник, який я мав можливість добре протестувати в похідних умовах. цей однозначно найкращий.

Тут прошу детальніше. Які були попередні 4, і в чому їхні недоліки.

в хронологічному порядку:

ну про Primus Gravity VF я вже згадував. вона, хоча й ненадто, але все ж таки важча. плюс постійна необхідність заправляти - хоч не хоч трохи пролиєш бензину. від цього запах стійкий, та й природі недобре. для створення тиску, необхідно качати насос і так на кожній стоянці. зрозуміло, якщо в поході є дівчата це створює додаткові незручності. одразу після запуску нехіло коптить. тому, дощ не дощ а в наметі нею не скористаєшся. приходилось розтягувати тент і то досить високо. а на кавказі далеко не усюди є дерева, що б розтягнути.
до того ж, на зовсім поганому бензині працювати не хотіла.
плюс - бензин дешевше і кілька балонів таскати не треба.

мав справу також з Kovea Tkb-9209
мінуси - збирати і розбирати на кожній стоянці займало досить багато часу. а в темряві на помацки і взагалі важко. тре було постійно підшукувати рівну ділянку для того, що б його встановити. в темряві це також іще те заняття. кілька раз перевертався з каструлею і вся вечеря йшла спати :(
плюси - легенький і мало місця займає.

газовий примус польського виробництва... назву не пригадую, оскільки не мій та й було це 4 роки тому.
конструкція схожа чимось на kovea (і недоліки ті ж) а от виконання відчутно гірше.
вона явно травила газ. і ми постійно думали коли ж вона рване. схоже все ж таки недостатньо для вибуху.

бензинова російського виробництва типу шмель. здається "дастан" чи щось зхоже називається. я її одразу охрестив "достав".
працювала навіть на дикій суміші бензину-соляри-мазуту (один раз навіть таке прийшлось заправляти). хв 2-4 перших так кіптить на бензині... інжектор постійно забивався. незручний, великий, важкий. то й ж насос качати тре. ніякого регулювання полум'я. або паше або гасне.

Globetrotter писав:І чому купував Primus Gravity EF за 512 грн., коли на Горганах (на сайті) його ціна 438 :?

ну все було дуже просто. на ґорґанах йього не було. і швидше як за 2 тижні не обіцяли привезти. у мене ж було лише 5 днів на всі збори. чекати та й ще без ґарантії що привезуть...
якщо ж говорити про ціни - бачив це й пальник в робінзоні (там де в них прокат) місяць, чи щось таке, тому по ціні ~360 грн. тобто взагалі смішна ціна. чому - не знаю. але раджу в першу чергу до них.
а от посуд у них лише чуть дешевший був як в команчеро. та й вибір відчутно менший.

stonevil
Старшина
Контактна інформація:

Повідомлення stonevil » Нед листопада 18, 2007 6:36 pm

ось цікаве посилання.
http://www.activeinfo.ru/review/index.php#c5

Globetrotter
Spielmacher
Контактна інформація:

Повідомлення Globetrotter » Нед листопада 18, 2007 7:16 pm

2 stonevil: дуже вдячний за таку повну інформацію 8)

stonevil
Старшина
Контактна інформація:

Повідомлення stonevil » Пон листопада 19, 2007 4:14 am

тобто хронологічний порядок був зворотній :)

stonevil
Старшина
Контактна інформація:

Повідомлення stonevil » Пон листопада 19, 2007 4:23 am

балакав із знайомим в асі, що на кавказ тягав.
він поправив - це був пальник Primus Omnifuel.
так, що перепрошую за описку.

завжди путав і забував усі ці назви.

так, що одразу уточнив щодо ковеа - справді модель Kovea Tkb-9209. не обізнався по фотці.
щодо пальника польського виробництва - написав лист знайомому. думаю на днях відпише шо за модель, виробник і в якому стані зараз.

Lubko
вар'ят
Контактна інформація:

Повідомлення Lubko » Пон листопада 19, 2007 1:23 pm

stonevil писав:недолік тико один: п'єзопідпалювач, що іде в комплекті можна одразу знімати - він якийсь не надто ефективний.

в моєму Kovea Camp-4 ніколи не було жодних проблем із "п'єзо-детонатором". В Льолика (такий самий пальник) відразу трохи зле запалювало, поки я до нього свої граблі не приклав - трохи погнув той дзьобик (шо з него іскри летят) туди - сюди, знайшов оптимальне положення, при якому воно чотко запалюється, як то кажуть, з півоберта. відтоді нема ніяких проблем, за будь-яких обставин.
вже далеко не смішний чорний гумор нових технологій

stonevil
Старшина
Контактна інформація:

Повідомлення stonevil » Вів листопада 20, 2007 12:05 am

Lubko писав:
stonevil писав:недолік тико один: п'єзопідпалювач, що іде в комплекті можна одразу знімати - він якийсь не надто ефективний.

в моєму Kovea Camp-4 ніколи не було жодних проблем із "п'єзо-детонатором"

у мене Primus Gravity EF.
і мудрування над ним нічого не дало (мало було часу з тим бавитись).
просто користував з сірників.
а з ними проблем не було :)

Повернутись до “Спорядження”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість